Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi

2022 Yılı TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri Başvuruları Başladı

26.04.2022

Değerli Araştırmacılarımız,

"Bilim insanlarının, araştırmacıların yetiştirilmeleri ve geliştirilmeleri için olanaklar sağlamak, bu amaçla ödüller vermek" görevi kapsamında 56 yıldır verilmekte olan TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri 2022 yılı başvuruları başladı.

Teşvik Ödülü’ne hayatta olan adaylar kişisel olarak başvurabilir veya aday gösterilebilirler. Bilim, Özel ve Hizmet Ödüllerine kişisel başvuru yapılamamakta, aday gösterilmek gerekmektedir.

Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödüllerine;

• Geçmişte TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet Ödülü veya TÜBİTAK-TWAS Bilim Ödülü almış olanlar,

• Türkiye Bilimler Akademisi Konseyi,

• Üniversitelerin Senatoları,

• Bilimsel ve teknolojik alanlarda faaliyet gösteren kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarının en üst karar alma organları,

• Yükseköğretim Kurulu (YÖK)

• TÜBİTAK Ar-Ge ve Ar-Ge Kolaylık Birimleri Yönetim Kurulları ve TÜBİTAK Araştırma Grupları Yürütme Komiteleri (kendi faaliyet alanlarında)

aday gösterebilirler.

TÜBİTAK Ödüllerine ilişkin detaylı bilgilerin yer aldığı duyuru metnine buradan, TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri Başvuru Sistemine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Başvuru için son tarih 15 Haziran 2022 Çarşamba günü saat 18:30 olup, söz konusu tarihe kadar başvuru sahibi ve/veya aday gösteren kurum ya da kuruluşun en üst yetkili yetkilisi tarafından elektronik olarak imza işleminin tamamlanmış olması gerekmektedir.